SZAMOTULSKI KLUB KARATE - SKKARATE.LAPIECH.PL - TEL: 503 160 127

AKTUALNOŚCI

Nzasze dziewczyny znów z medalami

W niedzielę 25 listopada zawodniczki Szamotulskiego Klubu Karate Brały udział w V Otwartych Akademickich Mistrzostwach Wielkopolski w Karate WKF, które odbyły się w Poznaniu. Tym razem reprezentowały zarówno barwy naszego miasta jak i własnych uczelni i jak zwykle wróciły z medalami:
Karolina Walczak III m w kat – 61 kg
Zuzanna Jakubowska II m w kat. – 68 kg i II m w kumite drużynowym
Agnieszka Kałek-Smolarek III m w kata indywidualnym i III w kata drużynowym

2012-11-25
Karolina i Agnieszka - medalowe dziewczyny

W sobotę 17 listopada nasze dwie zawodniczki Agnieszka Kałek-Smolarek i Karolina Walczak brały udział  w XIII Międzynarodowym Turnieju Karate CUPRUM CUP w Legnicy. W zawodach tych startowało ponad 400 zawodników z pięciu państw. Jest to niezwykle prestiżowa impreza sportowa karate wkf, która co roku zgromadzi oprócz licznej międzynarodowej obsady  także najlepszych zawodników z naszego kraju. Tym bardziej więc cieszą wyniki.Agnieszka Kałek Smolarek wywalczyła II m w konkurencji kata indywidualnego seniorek, oraz wspólnie z Karolina Walczak oraz Pawłem Przewoźnym i Pawłem Baranem z Obornickiego Klubu Karate II miejsce w konkurencji drużynowej.

Już następnego dnia te same zawodniczki brały udział w Mistrzostwach Polski Karate JKA /Japońskiej Federacji Karate/, które odbyły się w Przeźmierowie i były równocześnie turniejem kwalifikacyjnym do Mistrzostw Europy na rok 2013. Mimo widocznego zmęczenia po trudach z poprzedniego dnia znowu wywalczyły medale.Karolina Walczak zajęła III miejsce a Agnieszka Kałek Smolarek zajęła II m w konkurencji kata indywidualnego seniorek.

2012-11-24
Udany występ naszych zawodników na turnieju we Wronkach

W sobotę 10 listopada we Wronkach odbył się Otwartym Turnieju Karate o Puchar Burmistrza Wronek. W zawodach brało udział ponad 100 zawodników z kilkunastu klubów z Wielkopolski. Nasz klub reprezentowało 14 zawodników, którzy zdobyli łącznie 12 medali, w następujących konkurencjach:

kata drużynowe: I m w składzie M. Orlik, M. Kaczmarek, J. Hirszfeld.

kumite indywidualne III m Karolina Małecka i Miłosz Orlik.

kata indywidualne I m Karolina Kukawka, II m Błażej Hirszfeld, Karolina Małecka i Mateusz Kaczmarek, III m Karolina Kukawka, Miłosz Orlik, Otylia Zagórsk,Artur Bartczak

kichon: I m Jakub Majchrzak i III m Błażej Hirszfeld

W zawodach wzięli udział także: M. Kolarski, A. Bartczak, A. Janiak, H. Nawrot,T. Szczechowiak

W wszystkim uczestnikom składamy nasze gratulacje.